Přeskočit na obsah

Svatba

Každá svatba je individuální a záleží jen na Vás, jak si ji připravíte. Ze zkušeností však víme, že je lepší přenést co nejvíce přípravy na náš tým, abyste si svůj svatební víkend opravdu užili a mohli se věnovat sobě a hostům. Nenechte maminky a babičky do noci zdobit svatební tabuli a sál. Nenechte se stresovat organizováním příprav a tyto úkoly přeneste na náš tým.

Náš tým je složen z lidí z blízkého okolí, takže mohou operativně řešit i dodatečné požadavky. Ceny za služby jsou velmi příznivé a jdou přímo za jednotlivými členy týmu. Následující text přináší malý návod, jak lze celý víkend u nás zorganizovat, včetně ukázek práce a kontaktů na jednotlivé členy týmu.

Svatba Adršpach, náš tým - správce Kuba
————-
správce Kuba Vám pomůže s přípravami a udělá maximum, abyste u nás byli spokojeni
————-
Svatba Adršpach, náš tým - náš fotograf Honza
————-
fotograf Honza udělá nejen fotky Vaší svatby a veselky, ale třeba i pátečních příprav
————-
Svatba Adršpach, náš tým - cukrářka Blanka
————-
cukrářka Blanka upeče přímo na našem statku dorty a cukroví dle Vašeho přání
————-
Svatba Adršpach, náš tým - aranžérka Vendulka
————-
Aranžérka Vendulka připraví kytice pro nevěstu, maminky a ozdobí sál a okolí
————-

Příjezd

Pronájem je standardně od pátku od 14 hod, ale záleží na individuální domluvě. Budete-li mít s sebou nějaké jídlo nebo cukroví, lze je uskladnit v lednicích nebo v chladném sklepě. V pátek lze již zprovoznit výčep a kávovar (nutno předem domluvit kvůli obsluze). Páteční odpoledne mohou svatebčané využít k prohlídce okolí (Křížový vrch, Adršpašské skály, Buková hora a Vernéřovická studánka, Libná, zámeček Bischofstein a skály u Bišíku, Teplické skály), cykloturistice, prohlídce Broumova nebo mohou přítomní svatebčané zdobit sál a povlékat postele, pokud tuto činnost nenechají nám. Večer lze pak rozdělat oheň, něco upéct nebo ugrilovat (opékáky, rošt a dřevo k dispozici) nebo si nechat připravit večeři od našeho kuchaře Honzy, viz menu Catering. Příjezd a místo pro parkování na pozemku je na mapce níže.

Svatba Adršpach - Parkování

Obřad a matrika

Obřad lze uskutečnit na pozemku hned u statku s výhledem do přírody. Můžeme Vám nachystat a vyzdobit slavobránu, připravit židle pro rodinu a nachystat stolek k podpisu do matriky. V případě špatného počasí lze obřad během chvíle přesunout do sálu.

Od sezóny 2022 lze obřad (církevní i necírkevní) uskutečnit ve zdoňovském kostele Nejsvětější Trojice, který vlastní zdejší veřejně prospěšný spolek Trinitas. Útulný barokní kostel dodá Vašemu obřadu opravdu slavnostní ráz. Vřele doporučujeme jako hudební doprovod Markétu, viz níže. Kostel je ze statku vzdálen 5 minut chůze.

Obřad lze také uskutečnit na Zbořeňáku (rozvaliny kostela Panny Marie), přímo v Ádru (další info zde), na Bišíku nebo kdekoliv jinde, ale nelze zde již počítat s naší plnou podporou ohledně přípravy obřadního místa.

Zdoňov, Zbořeňák, Bišík (Bischofstein) i Adršpach spadají pod matriku v Teplicích nad Metují:
Matrika: Jana Záleská, Tel.: 498 019 993, Mobil: 730 875 900, Email: jana.zaleska@teplicenadmetuji.cz

Upozornění pro rok 2024: Matrika z důvodu čerpání dovolené nemůže tyto termíny: 5.-7.8., 19.-21.8. a 26.-28.8. Budete-li chtít svatbu v tyto termíny máte dvě možnosti: (1) církevní obřad na pozemku nebo ve Zdoňovském kostele; (2) nechat se oficiálně oddat na matrice v předstihu a během svatby vás potom neoficiálně oddá Vám blízká osoba.

Svatba Adršpach - Obřad

Svatba Adršpach - Obřad v kostele

Fotograf

Svatbu Vám rád nafotí Honza Kyncl, který se usadil nedaleko v osadě Skalky. Zde najdete něco málo z jeho tvorby a kontakt. Honzova výhoda je, že perfektně zná místní okolí i skály. Má proto originální tipy na spoustu krásných míst na párové focení. A protože tráví celé dny ve skálách s lanem, tak má napozorováno, kdy je to nejlepší světlo na focení. Chcete mít svatební fotku v šatech na skalní věži? Není problém, zajistíme!“

Svadba Adršpach, náš tým - Fotograf

Dorty a cukroví

Na svatební tabuli patří sladké a to v hojné míře, aby chuťově vyvážilo kila masa a zeleniny podávané v průběhu svatebního dne. Cukroví, koláčky a dorty Vám připraví podle Vašich představ Blanka z Hronova. U podoby dortů můžete popustit uzdu své fantazie. Ostatně přesvědčte se sami zde. Dorty Blanka upeče a zformuje přímo na místě, takže odpadne problém s jejich přepravou – zejména u hlavního svatebního dortu.

Chystáme do mrazáku na ukázku krabičky cukroví, takže budete moci sami ochutnat.

Svatba Adršpach, náš tým - Dorty

Květinová výzdoba

O květinovou výzdobu sálu, obřadního místa a svatební tabule stejně jako o kytici pro nevěstu a kytice pro maminky se Vám ráda postará Vendulka Bernardová z Horního Adršpachu. Můžete se domluvit na konkrétní podobě kytice a výzdoby nebo můžete zadat rozpočet a styl, který se Vám líbí a Vendulka se již o vše postará. Kontakt: 608 518 842

Svatba Adršpach, náš tým - Svatební kytice od Vendulky

Svatební kytice od Vendulky

Svatba Adršpach, náš tým - Svatební dekorace

Dekorace od Vendulky

Pokud by Vendulka nemohla, můžete kontaktovat Lenku Hlaváčkovou z Hejtmánkovic u Broumova, která aranžuje a váže kytice převážně z toho, co roste kolem nás. Kontakt na Facebooku: Kytice z vesnice.

Hudba

Nesmazatelně se mi vryla do paměti kapela Adepti z Police nad Metují a to z mnoha akcí a večírků U Tošováka nebo kdysi u Peteho v Tunýlku v Ádru. Proto ji uvádím na prvním místě. Kapela s opravdu širokým repertoárem od Country, přes Muchomůrky bílé od Plastiků, trochu punku od Tří Sester až po rockové vály jako třeba Highway to Hell. Sólová kytara Vám bude dlouho hrát v hlavě. Kontakt na Pavla Lokvence, tel.: 607 285 546

Je libo trochu klasiky? Nebo Boba Marleyho, Led Zeppelin či Guns&Roses v podání klasických nástrojů? Obraťte se na Markétu a její spoluhráče. Hudba v jejich podání dodá svatbě tu opravdovou romantiku.

Preferujete-li spíš více polky a popové muziky, pak mohu doporučit hudební skupinu Taurus z Hronova – tel.: 776 077 317.

Během obřadu můžete využít hudební doprovod v podobě netradičního nástroje „handpan“. Nebudete-li využívat našeho fotografa Honzy k focení, může Vám na tento nástroj zahrát a dodat obřadu trochu magického nádechu.

Svatba Adršpach, svatba v Adršpachu, Broumov, Hradec Králové, náš tým - hudba Markéta Svatba Adršpach, náš tým - hudba na handpan, Honza

ukázka hry na handpan

Svatební rituál a předsvatební příprava novomanželů

Svatební rituál na míru včetně přípravy na něj pro Vás v duchu tradic našich předků rádi připraví Petr a Iva. Oba se po dlouhá léta zabývají vedením seminářů osobního rozvoje, přechodovými rituály a mnohým dalším. Více najdete na www.magickyadrspach.cz

Svatba Adršpach, náš tým - Lektoři